O NÁS

Spoločnosť ALTEVITA bola založená v roku 2013 a vznikla z vášne k zdravým produktom, ktoré sú prospešné pre ľudský organizmus. Názov spoločnosti vznikol spojením slov alternatíva a vitalita. Alternatíva ako možnosť voľby a vitalita ako život, životaschopnosť.

V súčasnosti sme výrobcom, dodávateľom a distribútorom produktov zdravej výživy – japonský Matcha čaj, smoothie mixy, byliny a korenia, rozmanité doplnky výživy, potraviny a v neposlednom rade aj prírodná kozmetika.

Náš sortiment neustále o nové zaujímavé zdravé produkty. Pred dvomi rokmi sme rozšírili ponuku práve o ajurvédske byliny a medy. A tu začal aj náš príbeh, prečo vznikla AYUREVA.

Pár slov o tom, ako som sa dostala práve k ayurvede.

V knižnici som mala už roky pár kníh o ayurvede. Môj záujem o ňu sa skutočne začal prehlbovať až v roku 2012 pri štúdiu nutričného špecialistu. Vtedy bola ayurveda jedným zo seminárov o výžive a fungovaní ľudského organizmu. V nasledujúcich mesiacoch môj záujem o ayurvedu rástol, nakoľko som mala šťastie dostať sa na Srí Lanku a taktiež do kontaktu s ajurvédskymi lekármi. Doma som pokračovala vo svojej práci špecialistu výživy. Denne som sa k ayurvede vracala či už pri tvorbe jedálnych lístkov a tiež v snahe pomôcť svojim klientom – schudnúť, pribrať, dať sa „dokopy“, otehotnieť a pod.

Práve ayurveda mi pomohla definitívne pochopiť a utvrdiť sa v tom, že sme tak odlišní, jedineční a že ani na jedného klienta neplatí to isté - či už v strave alebo v živote. Ajurveda ma usmerňovala v osobnom aj profesionálnom živote. Dnes sa cítim ako učiteľ ajurvédy, ale zároveň som denne žiakom. Už viem, že ajurveda nie je o tom, či sme vata, pitta alebo kapha, je to oveľa komplexnejší pohľad na človeka, na jeho štádiá života, ochorení, na ich zmysel a výzvu, ktorú nám ponúkajú.

Za svoje vedomosti a skúsenosti dnes ďakujem svojim učiteľom - p. Miroslavovi Madudovi, ktorý v Martine viedol zaujímavý kurz o základoch ajurvédy, p Tondovi Klapovi z Ayurveda Clinic Charaka, s ktorým som absolvovala kurz ajurvédskych masáží a vďaka ktorému sa rozrástla moja ajurvédska knižnica o desiatky unikátnych kníh a skrípt, ku ktorým sa denne vraciam. Taktiež moje poďakovanie patrí kuchárom zo Srí Lanky z ajurvédskeho hotela JETWING Ayurveda Pavilions v Negombo na Srí Lanke, kde som absolvovala kurz ajurvédskeho varenia a tiež detoxikačný ozdravný liečebný pobyt. No a v neposlednom rade ďakujem p. Janardhanovi z Indie – lekárovi s dlhoročnou praxou a autorovi mnohých odborných štúdií a kníh, ktorý pomáha mne aj mojim klientom aj na diaľku. Som vďačná internetu za to, že môžem absolvovať ajurvédske webináre a študovať tak ayurvedu a byť zároveň pri mojej rodine a priateľoch.

A tak sa postupne zrodila myšlienka vytvoriť si aj „doma“ nejakú ajurvédsku oázu pokoja, miesto, ktoré vonia korením. Postupne však začali do našej oázy chodiť aj blízki a tak sme sa s manželom rozhodli vytvoriť priestranné a útulné štúdio pre všetkých.

Štúdio je vzorkovou predajňou našich produktov, navštevujú nás verní zákazníci, ale aj potencionálni partneri, ktorí váhajú, ktoré z našich produktov si vybrať a v atmosfére vonných tyčiniek tak majú možnosť ochutnať čo to z ajurvédskej oblasti. Naše štúdio je pre nás zároveň veľká výzva do budúcnosti. Ukázať každému, že život je vlastne jednoduchý, len my ľudia si ho komplikujeme. A ajurvéda je tiež o jednoduchosti, prijať človeka ako jedinečného tvora a využiť ajurvédske poznanie v práci, doma, v zdraví aj v chorobe.

Radi Vás teda privítame v priestoroch ajurvédskeho štúdia, ktoré ako naše spoločné dieťa dostalo meno AYUREVA.

Ďakujeme za všetky poznania a ľudí, vďaka ktorým môžeme ísť ďalej.

Naše motto:
„Aké je jedlo, taká je myseľ, aká je myseľ, taký je život...“ – kniha Ajurvéda a indická kuchyňa

S láskou
Eva Valentovič

to top button